Na czym polega geometria brwi ?

geometria-brwi

Do geometrii brwi wykorzystywany jest kwas tioglikolowy. To pod jego wpływem łuski włosów ulegaja otwarciu, co wpływa na wzrost włosa. Za pomocą olejów roślinnych lub keratyny modeluje się kształt brwi i kierunek wzrostu włosa.

Brwi idealne

Przez lata moda na makijaż brwi zmieniała się bardzo drastycznie. W okolicach lat 2000 bardzo popularne było wyskubywanie włosków aż do cienkiej linii. Ma to swoje efekty po dziś dzień, gdy kobiety zmagają się z nieidealnym kształtem i zagęszczeniem brwi. A jak powinny one wyglądać? Brew to „rama” oka. Powinna być ona proporcjonalna do innych elementów twarzy. Zbyt gruba potrafi przytłoczyć oko i nadać buzi ciężki wyraz. Zbyt cienka z kolei zazwyczaj postarza. Geometria brwi to techniczne wskazanie, gdzie powinny się one zaczynać, gdzie załamywać a gdzie kończyć. Według klasycznego kanonu można te miejsca wyznaczyć, prowadząc linie przez odpowiednie punkty twarzy.

Geometria brwi – rysunek krok po kroku

Aby wyznaczyć swój optymalny kształt brwi potrzebne będą: lusterko, linijka lub sznurek i kredka do oczu. Za ich pomocą prowadzimy prostą linię od kącika ust do płatka małżowiny nosowej. Jej przedłużenie będzie wyznaczać, w którym miejscu idealna brew będzie miała swój początek. Koniec z kolei powinien być w miejscu wskazanym przez kreskę biegnącą od małżowiny nosowej do zewnętrznego kącika oka. Załamanie brwi wytyczamy dzieląc powstały obszar na 1/3 i 2/3 długości. Odpowiada on mniej więcej miejscu przecięcia linii biegnącej od płatka nosa do zewnętrznej granicy tęczówki, gdy patrzymy prosto przed siebie. Należy jednak pamiętać, że każda twarz jest nieco inna, czasem podłużna czasem kwadratowa twarz. Powyższe zasady najlepiej sprawdzają się w przypadku idealnie symetrycznej buzi z migdałowymi oczami. Należy więc brać poprawkę na unikalność urody i nie trzymać się sztywno wyznaczonych reguł. Przy tworzeniu wizerunku geometria brwi jest bardzo pomocnym narzędziem, ale nie wyrocznią.

Zabiegi kosmetyczne na brwi

Gdy perfekcyjna geometria brwi jest już wytyczona, należy zastanowić się nad sposobami jej utrwalenia czy malowaniem brwi. Najprostszym i zarazem najpopularniejszym jest makijaż za pomocą kosmetyków dostępnych w drogerii. Metoda ta ma jednak swoje minusy, m. in. czasochłonność i problematyczność w odtworzeniu każdego dnia w ten sam sposób. Wymaga to nauczenia się jak wygląda geometria brwi krok po kroku i codziennego jej odtwarzania. Inną popularną metodą jest makijaż permanentny, jednak jest on dość drogi i nie zawsze osiągnięty efekt jest zadowalający.

Sposobem leżącym gdzieś pośrodku powyższych jest henna pudrowa i laminacja brwi. Są to dwa oddzielne zabiegi, ale bardzo często wykonuje się je równocześnie. Henna pudrowa pozwala na zabarwienie brwi oraz skóry między włoskami na naturalny kolor, zazwyczaj w odcieniach brązu, blondu lub czerni. Pigmentacja na włoskach utrzymuje się przez kilka tygodni, a na skórze przez kilka dni. Uzyskany efekt jest bardzo naturalny. Optycznie zagęszczamy i pogrubiamy włoski oraz wypełniamy puste przestrzenie w miejscach, gdzie mamy ich zbyt mało. Jedynym minusem są zdarzające się bardzo rzadko alergie na składniki mieszanki, dlatego przed przystąpieniem do zabiegu należy wykonać próbę uczuleniową w mało widocznym miejscu, np za płatkiem ucha. Henna pudrowa to zabieg, który można wykonać samodzielnie w domu. Jest on też bardzo często w ofercie gabinetów kosmetycznych, w dodatku w przystępnej cenie.

Laminacja a geometria brwi

Po wykonaniu henny pudrowej brwi są bardziej widoczne, mają piękny kolor, wydają się bardziej gęste i zdrowe. Pigment długo utrzymuje się na włoskach, ale dość krótko na skórze. Oznacza to, że po niedługim czasie od zabiegu brwi zmieniają swój kształt w miejscach, gdzie są najrzadsze. Aby utrwalić układ włosków można wykonać laminację brwi. Jest to zabieg, który pozwala nadać włoskom nowy kierunek wzrostu. Dzięki temu zmienia się kształt brwi, miejsce gdzie się kończą i załamują. Twarz wygląda młodzieńczo i schludnie. Aby go wykonać najlepiej zacząć od zastanowienia się jak chcemy, żeby wyglądała nasza geometria brwi. Rysunek będzie tutaj bardzo pomocny. Jeśli wykonujemy zabieg w gabinecie kosmetycznym na tym etapie kosmetyczka powinna pokazać klientce, jak będzie wyglądał etap końcowy. Można jednak zaopatrzyć się w zestawy do domowej laminacji brwi. Postępujemy wtedy zgodnie z instrukcją producenta. Zmiana czegokolwiek w procedurze laminacji może skończyć się bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami, włącznie ze zniszczeniem struktury włoska i jego pokruszeniem się. Zazwyczaj zabieg polega na dokładnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu okolicy nad okiem, nałożeniu preparatu a po kilku minutach neutralizatora i zmyciu wszystkich substancji ze skóry. W razie potrzeby proces ten można kilkukrotnie powtórzyć. Efekt zależy w dużej mierze od grubości i długości włosków i utrzymuje się przez kilka tygodni. W niektórych przypadkach konieczne jest przycięcie włosków do otrzymania optymalnej geometrii brwi. Należy też pamiętać, że zabieg można wykonać jedynie na zdrowej skórze.