Efekt glow up w 5 krokach

jak przejść glow up

Każdy pragnie wyglądać dobrze. Metamorfozy wyglądu potrafią dodać nam ogromną dawkę pewności siebie. Jak zatem przejść glow up i wyglądać coraz lepiej, a przy tym dobrze czuć się we własnej skórze? Oto lista, jak przejść glow up w kilku prostych krokach.

Krok pierwszy- woda

Oto lista po polsku jak przejść glow up! Zacznijmy od wody. Nie od dziś wiadomo, że aby utrzymać swój organizm w dobrym zdrowiu, należy pić około 2 litrów wody dziennie. Picie dużej ilości wody bardzo skutecznie może nam pomóc przejść glow up. Zdecydowanie poprawi ona stan naszej skóry, wpłynie na jej ujędrnienie oraz występowanie wyprysków czy niedoskonałości. Na naszej twarzy o wiele wolniej i rzadziej będą pojawiać się również pierwsze zmarszczki. Picie wody wpływa również na nasz metabolizm, ułatwia trawienie pokarmu, dzięki czemu o wiele łatwiej przyjdzie nam utrzymanie odpowiedniej dla nas wagi. Woda pozwala na uniknięcie lub znaczne zmniejszenie występowania problemów trawiennych, które wiążą się ze wzdęciami oraz bólami brzucha. Dobrze nawodniony organizm funkcjonuje nieporównywalnie lepiej, od organizmu osoby, która nie pije wody. Pijąc wodę, unikniemy także bólów głowy, wynikających z odwodnienia. Woda także skutecznie usunie z naszego ciała wszelkie toksyny. Warto więc wprowadzić do swojej codziennej rutyny picie odpowiedniej ilości wody. Możemy dodawać do niej dodatki w postaci owoców, takich jak cytryny, truskawki, czy plasterki ogórka, co wzbogaci jej smak. Ten zdrowotny nawyk zdecydowanie wpłynie dobrze na nasze samopoczucie, sprawność fizyczną oraz pozwoli na przejście glow up.

Krok drugi- zdrowa dieta

Tak samo, jak woda, zdrowa, zbilansowana dieta pozwoli zadbać o nasz organizm od środka. Jak mówi popularne przysłowie- jesteś tym co jesz. Pragnąc przejść metamorfozę, zastanówmy się, czy w naszym codziennym odżywianiu nie brakuje warzyw oraz owoców. Są one źródłem błonnika, niezbędnego w procesie prawidłowego trawienia. Odpowiednia dieta, uboga w przetworzone i wysokokaloryczne produkty, może spowodować problemy skórne oraz wzrost wagi. Nie należy od razu eliminować z naszego jadłospisu wszystkich niezdrowych, tłustych bądź słodkich produktów. Zmieniając dietę, warto zastosować metodę małych kroków, oraz zasadę 80%/20%. Mówi ona o tym, że 80% naszej diety to zdrowe, pełnowartościowe posiłki, natomiast 20% to miejsce, na małe, mniej zdrowe i dietetyczne grzeszki. Dzięki temu nasze odżywianie nie będzie stanowić dla nas wyrzeczenia lub problemu, a dzięki większej ilości wartościowego jedzenia, poprawi się kondycja naszej skóry, waga oraz ogólne zdrowie całego organizmu.

Krok trzeci- ruch

Aktywność fizyczna to niezbędny element, jeżeli chcemy przejść glow up. Sport, nieważne w jakiej postaci, powinien na stałe zagościć w naszym życiu. Zaczynając od czysto fizycznych aspektów, ćwicząc, poprawimy wygląd naszej sylwetki. W zależności od rodzaju aktywności, którą wybierzemy, możemy zrzucić zbędne kilogramy, uwidocznić mięśnie, ujędrnić całe ciało lub zdecydowanie polepszyć kondycję. Jeżeli w naszym życiu nie było wcześniej żadnego sportu, warto zacząć od, chociażby krótkiego, codziennego spaceru. Można również wybrać się na basen, siłownie, dołączyć na lekcje tańca, jazdy konnej, lub wyruszyć na rowerową wycieczkę. Aktywność fizyczna to przede wszystkim świetna zabawa, warto więc wybrać coś, czego robienie sprawia nam radość. Sport niesie ze sobą wiele korzyści dla naszego zdrowia, także psychicznego. Endorfiny, wydzielane podczas wysiłku, poprawią humor na resztę dnia, spowodują większą radość z życia i dodadzą motywacji do dalszej aktywności. Uprawiając sport, możemy więc zyskać wiele, nic nie tracimy i zdecydowanie przejdziemy spektakularny glow up.

Krok czwarty- pielęgnacja twarzy i włosów.

Piękna, zdrowa cera oraz lśniące, odżywione włosy, to obowiązkowy element każdej metamorfozy. Warto jest zainteresować się tematem, jakim jest pielęgnacja cery. Każda skóra ma inne potrzeby, uniwersalne dla wszystkich będzie natomiast nawilżanie oraz oczyszczanie szczególnie po zrobionym makijażu. Podczas dnia na skórze zbierają się duże ilości brudu, potu oraz makijażu, niezbędnym krokiem dla utrzymania pięknej cery będzie więc dokładne oczyszczenie jej, przed pójściem spać. Następnie, aby nasza skóra była odpowiednio sprężysta i miękka, dobrym wyborem będzie nałożenie nawilżającego kremu. Warto również zainwestować w dobre serum, na przykład odżywcze lub przeciwzmarszczkowe. Rano również należy oczyścić twarz, zarówno z nałożonej wcześniej pielęgnacji, jak i potu, który zebrał się na niej podczas nocy. Kluczowym elementem jest używanie kremu z filtrem UV na dzień. Promienie słoneczne wpływają na starzenie się skóry oraz powstawanie zmarszczek, dlatego już od najmłodszych lat profilaktycznie należy chronić ją przed ich szkodliwym działaniem. Wizytówką kobiety są również jej włosy, należy więc dbać o ich potrzeby. Przy każdym myciu włosów, niezbędne jest używanie odżywek, raz w tygodniu też można zastosować nawilżającą lub odżywiającą maskę. Ciekawym tematem jest także olejowanie włosów, ponieważ zdecydowanie poprawia ono stan naszych włosów.

Krok piąty- sen i odpoczynek

Podczas snu nasz organizm się regeneruje, ciało odpoczywa, a wszystkie zachodzące w nim procesy spowalniają. Jest to niezbędny element, aby wszystkie poprzednie kroki miały szansę zadziałać. Odpoczywanie, to ważna umiejętność, która w dzisiejszych czasach, gdy wszystko dzieje się szybko, jest zaniedbywana. Wyspany człowiek jest w stanie zrobić o wiele więcej rzeczy, ma więcej energii, jest bardziej sprawny fizycznie oraz ma bardziej bystry umysł od kogoś, kto śpi krótko. Zdrowy, odpowiedni do regeneracji sen, powinien trwać od 6 do 8 godzin. Nie warto spać mniej, ale także dłużej. Ten optymalny dla większości osób czas zapewni nam dobre samopoczucie, lepszy wygląd skóry, regenerację mięśni oraz pomoże przejść glow up.

Podsumowanie

Każdy, kto chce przejść glow up, musi zadbać o siebie zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Pomogą w tym zdrowa dieta, aktywność fizyczna, picie odpowiedniej ilości wody oraz wysypianie się. Przejście metamorfozy może być więc nie tylko łatwe, ale także przyjemne i zbawienne dla naszego zdrowia, ale także wyglądu.