Dlaczego warto stosować olejek rycynowy na rzęsy

olejek rycynowy na rzęsy

Olejek rycynowy to niedrogi produkt dostępny w aptece, dzięki któremu możesz skutecznie wzmocnić swoje rzęsy i brwi. W ostatnich latach zyskał on znacznie na popularności, zasłynął z pogrubienia i wzmocnienia rzęs oraz przyspieszenia ich wzrostu, świetne w glow upie !. Czy rzeczywiście jest tak skuteczny? Dowiedz się jak stosować olejek rycynowy na rzęsy i jakie mogą być jego skutki uboczne.

Olejek rycynowy – co to takiego?

Olej rycynowy jest pozyskiwany z nasion rośliny, zwanej rącznik pospolity. Roślina ta występuje najczęściej w Afryce i Indiach. Olej rycynowy to naturalny produkt, który często wykorzystuje się w medycynie i kosmetyce. Słynie on ze swoich właściwości nawilżających, antybakteryjnych, leczniczych i odżywczych. Olej jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, które wspierają nawilżenie skóry i włosów oraz w kwas linolowy, który jest istotny dla wzrostu brwi i rzęs. Dodatkowo olej rycynowy posiada właściwości zmiękczające, dlatego często używa się go jako składnika kosmetyków. Jego koszt w aptece wynosi ok. 10 zł.

Olejek rycynowy na rzęsy efekty

Stosowanie olejku rycynowego na rzęsy niesie za sobą szeroki wachlarz zalet. Przede wszystkim, pomaga on we wzroście rzęs, poprzez odżywienie i wzmocnienie mieszków włosowych. Olejek rycynowy jako naturalna substancja, jest bogaty w wiele witamin i kwasów tłuszczowych, które pomagają w pielęgnacji. Dodatkową zaletą jest pogrubienie i wzmocnienie rzęs, stają się one widocznie ciemniejsze. Pierwsze efekty stosowania olejku rycynowego, widać już po tygodniu regularnego nakładania. Aby jednak utrzymać efekt na dłużej, warto stosować go przez trzy miesiące.

Olejek rycynowy na rzęsy – efekty:

  • zagęszczenie;
  • wzmocnienie;
  • przyciemnienie koloru;
  • pogrubienie włosków;
  • wspomaganie wzrostu;
  • hamowanie kruszenia rzęs;
  • regeneracja rzęs po stosowaniu wysuszających kosmetyków.

Olej rycynowy – jak stosować?

Aby zauważyć efekty ze stosowania olejku rycynowego na rzęsy, ważna jest regularność. Olejek najlepiej stosować na noc, dzięki temu jest on na rzęsach wystarczająco długo, aby mógł zadziałać. Jest kilka sposobów nakładania oleju na rzęsy. Warto przetestować kilka z nich, aby wybrać najwygodniejszy dla siebie.

Na początku dokładnie oczyść twarz i usuń makijaż, możesz w tym celu użyć wacika. Kosmetyk możesz nałożyć za pomocą palca, wacika, patyczka lub szczoteczki. Jeśli zdecydujesz się nałożyć go palcem, wystarczy namoczyć w nim palec wskazujący i precyzyjnie wsmarować w rzęsy. Analogicznie, w podobny sposób możesz użyć wacika. Jeśli zdecydujesz się jednak na użycie patyczka z wacikiem lub szczoteczki, nasącz końcówkę olejkiem i nałóż go poczynając do nasady, aż po same końce. Pozostaw olej na noc i rano umyj twarz z pomocą pianki lub żelu do tego przeznaczonym. Ważne jest, aby nie przesadzić z ilością substancji, ponieważ może ona spływać do oka i wywołać podrażnienie. Olejek można stosować codziennie do uzyskania oczekiwanych rezultatów.

Efekty uboczne

Olejek rycynowy na rzęsy – efekty uboczne nie są niebezpieczne. Olejek jest składnikiem pochodzenia naturalnego, dlatego może wywoływać reakcje alergiczne. Występowanie skutków ubocznych jest kwestią bardzo indywidualną, więc należy obserwować swoją skórę po użyciu. Do niepożądanych efektów, zaliczyć można reakcję uczuleniową, która objawia się najczęściej swędzeniem, obrzękiem oraz zaczerwienieniem skóry w okolicach oczu. Warto pamiętać, że skóra pod oczami jest bardziej wrażliwa. Innym skutkiem ubocznym, może być podrażnienie oczu, objawiające się intensywnym łzawieniem i swędzeniem. Jeśli olej dostanie się do oka, może wystąpić również zanieczyszczenie, zamglenie i trudności w widzeniu. Po zauważeniu któregokolwiek objawu, należy wypłukać substancję pod bieżącą letnią wodą.

Prewencyjnie zaleca się delikatne nakładanie oleju rycynowego, aby uniknąć kontaktu z oczami. Jeśli pojawią się niepokojące objawy, należy kosmetyk natychmiast odstawić i w razie potrzeby skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Olejek rycynowy na rzęsy opinie

Opinie o olejku rycynowym na rzęsy są zróżnicowane i zależą od indywidualnych doświadczeń oraz oczekiwań. Najczęściej pojawiają się pozytywne opinie, od osób które go regularnie stosowały. Osoby te twierdzą, że ich rzęsy stały się dłuższe, bardziej gęste i znacznie bardziej widoczne. Jednak pojawiają się również głosy, że olejek rycynowy na rzęsy nie daje żadnych efektów. Jest to kwestia bardzo indywidualna i zależy często od genetyki, czy stosowania innych produktów do pielęgnacji rzęs. Stosowanie olejku rycynowego na rzęsy na pewno nie będzie miało negatywnych efektów.

Jedna z użytkowniczek pisze: „Stosowałam olejek rycynowy zarówno na rzęsy, jak i brwi przez kilka miesięcy. Bardzo polecam i nawet przestałam nakładać makijaż! Włoski stały się grube i takie sprężyste. Nakładam olejek za pomocą szczoteczki po starej maskarze i polecam ten sposób. Kilka razy zdarzyło mi się nałożyć zbyt dużą ilość i przyznaję, że uczucie oleju w oku nie jest zbyt przyjemne.

Co istotne, choć przeważają głosy, że stosowanie olejku na rzęsy poprawia ich kondycję, zawsze należy obserwować reakcję organizmu po użyciu. Reakcje alergiczne mogą pojawić się dopiero po kilku użyciach.