One step hybrid od Semilac – lakier do paznokci w pisaku | hybryda dla początkujących? | moja opinia

Kiedy usłyszałam hasło „manicure w piasku”, na początku byłam zszokowana, ale potem… Od razu chciałam go wypróbować. Czy rzeczywiście jest to fantastyczne rozwiążanie, zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z hybrydami?

One Step Hybrid to najnowocześniejszy marker, który obejmuje lakier hybrydowy – nie potrzebuje ani bazy, ani topu. Masz więc jeden produkt, dzięki któremu możesz wykonać swój manicure szybciej i taniej. Kto najbardziej skorzysta z tej formy? Osoby, które stawiają pierwsze kroki w świecie hybryd, a także te, które chcą mieć piękne paznokcie, ale nie mają na nie zbyt wiele czasu.

Czego potrzebujecie, by móc wykonać manicure za pomocą One Step Hybrid Semilac?

  1. Wybrany kolor One Step Hybrid
  2. Lampa LED do utwardzenia lakieru (rekomenduję od 36W wzwyż)
  3. Waciki bezpyłowe
  4. Nail Cleaner
  5. Oliwka

Jak to się robi?

Zanim zaczniesz, nadaj paznokciom kształt i wypoleruj je tak, jak przy standardowym manicure. Następnie odsuń lub wytnij skórki, po czym użyj bufora lub bloku polerskiego, aby zmatowić płytkę paznokcia.

Przetrzyj płytkę cleanerem.

Aby użyć markera hybrydowego One Step, przekręć górną końcówkę, aby uzyskać odpowiednią ilość lakieru. Przyłóż pędzelek do płytki i odczekaj kilka chwil, aż kropla spłynie. Nie wyciskaj zbyt dużo, ponieważ trudno będzie uniknąć zalania skórek.

Każdą warstwę koloru należy utwardzać pod lampą przez około 30 sekund. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, nałóż 3 cienkie warstwy.

Kiedy twój manicure całkowicie wyschnie, możesz przetrzeć każdy paznokieć czystym wacikiem zwilżonym środkiem czyszczącym. Na waciku prawdopodobnie pozostanie trochę koloru, co jest naturalne.

Aby uzyskać piękny połysk, musisz nanieść kilka kropel oliwy z oliwek na wacik bezpyłowy i delikatnie wypolerować każdy paznokieć. Możesz też użyć polerki o gradacji co najmniej 4000.

One Step Hybrid – moja opinia

Trzy lata temu rozpoczęłam swoją podróż z hybrydami i na początku było to zdecydowanie wyzwanie. Popełniłam wiele błędów i byłam bardzo sfrustrowana – do tego stopnia, że poddanie się wydawało mi się najlepszym rozwiązaniem. Jeśli masz już opanowane malowanie paznokci tradycyjnym lakierem, mogłoby się wydawać, że przejście na hybrydy będzie łatwe. Niestety, nie zawsze tak jest! Musisz nauczyć się, jak prawidłowo przygotować łożysko paznokcia i opiłować je.

Pokochałabym One Step Hybrid 3 lata temu, gdyby tylko ktoś mi ją pokazał! Jest niesamowicie łatwy w użyciu, ale musisz sama spróbować, żeby naprawdę to zrozumieć. Lakiery te mają znacznie gęstszą konsystencję niż tradycyjne hybrydy Semilac – są gdzieś pomiędzy klasycznymi a 5-in-1. Zalecam nakładanie pierwszej warstwy bardzo cienko. Przy nakładaniu drugiej i trzeciej warstwy (jeśli jest to konieczne), nałóż większą kroplę lakieru na środek paznokcia i delikatnie rozprowadź, niemalże muskając pędzelkiem płytkę.

Ogromny pędzelek na początku jest trochę przytłaczający, ale kiedy już nasiąknie lakierem, mięknie i staje się bardzo precyzyjny – przy odpowiedniej ilości nałożonego produktu nie zalejesz sobie skórek. Najjaśniejsze lakiery powodowały delikatne smugi i prześwity, ale musisz tylko przestrzegać tradycyjnej zasady „3 cienkie warstwy”, a wszystko będzie dobrze. 

Jeśli chodzi o szybki i fajny manicure, gorąco polecam One Step Hybrid. Nie tylko utrzymuje się do dwóch tygodni, ale możesz zabrać markery ze sobą na wakacje – wystarczy lampa i marker oraz olejek.

Ponieważ jestem już przyzwyczajona do „walk hybrydowych”, One Step Hybrid będzie dla mnie raczej wyborem awaryjnym lub sposobem na szybkim manicure. Jeśli jednak dopiero zaczynasz lub nie chcesz poświęcać 2-3 godzin na swój manicure, mogę Ci zaproponować to rozwiązanie 🙂

Skomentuj ten wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.