SOCIAL MEDIA

image/svg+xml
czwartek, 7 maja 2020

One step hybrid od Semilac - lakier do paznokci w pisaku | hybryda dla początkujących? | moja opinia

Jak usłyszałam hasło "manicure w pisaku", to na początku byłam w dość mocnym szoku, a potem... jak najszybciej chciałam wypróbować to cudo. Czy rzeczywiście jest to fajne rozwiązanie, szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z hybrydami?

One Step Hybrid to innowacyjny marker, w którym zamknięty jest lakier hybrydowy - nie wymaga on użycia ani bazy, ani topu. Macie więc jeden produkt, dzięki któremu zrobicie manicure szybciej i oszczędniej. Komu taka forma sprawdzi się najlepiej? Osobom, które stawiają swoje pierwsze kroki w świecie hybryd, a także zabieganym, którzy chcą mieć piękne, zadbane paznokcie, trwały efekt, ale bez konieczności poświęcania zbyt wiele czasu na zabawę z lakierami.

semilac-one-step-hybrid


Czego potrzebujecie, by móc wykonać manicure za pomocą One Step Hybrid Semilac?


1. Wybrany kolor One Step Hybrid
2. Lampa LED do utwardzenia lakieru (rekomenduję od 36W wzwyż)
3. Waciki bezpyłowe
4. Nail Cleaner
5. Oliwka

Semilac-One-Step-Hybrid

semilac-one-step-hybrid


Jak to się robi?

  • Przygotuj płytkę paznokcia - tak jak do normalnego manicure. Nadaj pożądany kształt za pomocą pilnika, odsuń lub wytnij skórki, na koniec wygładź delikatnie płytkę bufferem/bloczkiem polerskim, by była matowa.
  • Przetrzyj płytkę cleanerem.
  • By użyć markera One Step Hybrid, należy przekręcić górną końcówkę, aż do uzyskania odpowiedniej ilości lakieru. Jak tylko zobaczysz, że pojawia się kropla koloru, możesz przyłożyć pędzelek do płytki i chwilę odczekać, aż kropla spłynie. Nie należy wykręcać zbyt dużej ilości, bo łatwo wtedy zalać skórki.
  • Każdą warstwę koloru trzeba utwardzić pod lampą - rekomenduję 30 sekund i 3 cieniutkie warstwy.
  • Gdy osiągniemy odpowiednie krycie, trzeba delikatnie przetrzeć każdy paznokieć wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem. To normalne, że na waciku zostaje trochę koloru.
  • Na koniec, by nadać stylizacji piękny błysk, trzeba nanieść na wacik bezpyłowy kilka kropel oliwki i wypolerować każdy paznokieć - bardzo delikatnie. Alternatywnie - użyć do wypolerowania polerki o gradacji co najmniej 4000.
semilac-one-step-hybrid

semilac-one-step-hybrid


One Step Hybrid - moja opinia

Swoją przygodę z hybrydami zaczęłam 3 lata temu i muszę przyznać, że początki były trudne. Popełniałam wiele błędów, byłam nawet bliska rezygnacji. Wydawać by się mogło, że jak ma się niemal do perfekcji opanowane malowanie lakierami tradycyjnymi, to przejście na hybrydy powinno pójść jak po maśle. Niestety nie zawsze tak jest. Trzeba się zaznajomić z kwestią odpowiedniego przygotowania paznokcia, jego poprawnej budowy, być bardzo precyzyjnym i delikatnym, bo nieumiejętnie wykonany lub zdjęty manicure hybrydowy to duże ryzyko. 

Gdyby 3 lata temu ktoś pokazał mi One Step Hybrid, byłabym przeszczęśliwa! Po pierwsze - jest to mega proste w obsłudze. Ale... trzeba to cudo trochę wyczuć i nauczyć się z nim pracować. Konsystencja tych lakierów jest znacznie bardziej gęsta niż tradycyjnych hybryd Semilac. Jakbym miała porównywać, są pomiędzy klasycznymi a 5w1. Pierwszą warstwę radzę nakładać bardzo cienką. Drugą i w razie potrzeby trzecią - nakładajcie większą kroplę na środek i rozprowadźcie bardzo delikanie, niemal w powietrzu, dosłownie muskając płytkę pędzelkiem.

Pędzelek na początku wydaje się duży i zbyt puchaty, ale jak tylko zostanie nasączony lakierem, od razu staje się wygodny i bardzo precyzyjny - przy odpowiedniej ilości nakładanego produktu, na pewno nie zalejecie sobie skórek. Miałam trochę problemów z najjaśniejszymi lakierami, robiły delikatne smugi i prześwity, ale trzeba po prostu wtedy zastosować stara zasadę "3 cieniutkich warstw".

semilac-one-step-hybrid


Myślę, że One Step Hybrid jest świetną opcją na początek, ale także dla osób, które chcą w szybki sposób osiągnąć fajne efekty. Manicure utrzymuje się do dwóch tygodni. Można też zabrać te markery na wyjazd (nie ma tu elementu całego rytuału - bazy, topu - wystarczy tylko lampa i marker i oliwka/polerka) :).

Ponieważ ja już jestem zaprawiona w "hybrydowych bojach", One Step Hybrid będzie raczej dla mnie opcją awaryjną lub sposobem na manicure w wersji instant. Jednak jeśli dopiero zaczynacie lub zwyczajnie nie chcecie poświęcać na mani 2-3 godzin, to mogę Wam ten produkt polecić :)