SOCIAL MEDIA

image/svg+xml
sobota, 22 kwietnia 2017

Buty na sezon wiosna/lato 2017 | jakie wybrać?

"Mam już wystarczająco dużo par butów" - nie powiedziała nigdy żadna kobieta  ;) Jakiś czas temu zrobiłam wiosenne porządki w szafie i okazało się, że w istocie, z obuwiem wiosenno-letnim u mnie krucho. Postanowiłam więc zrobić mały research i podzielić się jego wynikami z Wami. Zakup butów na wiosnę i lato nie zawsze jest prosty. W dalszej części wpisu postaram się zwrócić uwagę na najważniejsze aspekty tego problemu.

Buty na wiosnę i lato 2017

Po pierwsze - wygoda

Brzmi to może jak "oczywista oczywistość", ale sama niejednokrotnie dałam się zwieść pięknie wyglądającym butom, które już podczas pierwszego ukazywały swoje prawdziwe oblicze, wyrządzając moim stopom dotkliwe szkody.Gdy termometr wskazuje coraz więcej kresek, musimy mieć świadomość, że nawet najdrobniejsze niedopasowanie lub lekkie uwieranie urasta do stopnia wielkiego problemu. Najlepiej byłoby, żeby w letnim obuwiu stopa mogła oddychać, ale wiadomo, że czasami musimy mieć zakryte buty, bo np. tego wymaga dress code w naszej pracy. Dlatego postawmy na buty lekkie, dobrze wykonane, z wysokiej jakości materiału. Skutki nieodpowiednio dobranego obuwia mogą być opłakane. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie obuwia na wiosnę i lato?

U mnie najlepiej sprawdzają się buty wykonane ze skóry naturalnej. Wiem, że wiele osób ze względu na przekonania nigdy po ten rodzaj materiału nie sięgnie, ale z własnego doświadczenia wiem, że wszelkiego rodzaju materiały typu skóra ekologiczna nie zdawały egzaminu. Warto zwrócić uwagę na to, by ze skóry wykonane były wszystkie elementy buta - zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Jeśli jesteście przeciwnikami skóry naturalnej, postawcie na inne materiały wysokiej jakości - unikajmy tych sztucznych tworzyw nieznanego pochodzenia. Nie kupujmy butów z myślą, że "na pewno się rozchodzą"

Trzeba pamiętać, że latem, pod wpływem temperatur, nasze stopy często puchną i buty, które ledwo były w sam raz, nagle stają się za małe. Jeśli mamy wątpliwości, lepiej chyba wybrać rozmiar większy.

Uwaga na zamki i inne ozdoby  

Miałam kiedyś śliczne sandałki, tzw. "gladiatorki" i wybrałam się w nich raz na uczelnię. Wracałam boso... tak mocno mnie obtarły. Miały z tyłu, na pięcie zamek, który dał o sobie znać w upalny dzień. Lepiej postawić na minimalizm na co dzień, im mniej potencjalnych elementów mogących wywołać obtarcia, tym lepiej. Bardziej ekstrawaganckie buty na wysokich szpilkach lepiej zostawić na specjalne okazje :)

________________________________

Wszystkie opisane wyżej kryteria spełniają buty, które możecie znaleźć na https://www.sklepkamil.pl. Jest to firma, która działa od 1990 roku i posiada sieć sklepów obuwniczych na terenie województwa małopolskiego. W swojej ofercie posiadają najlepsze polskie marki obuwnicze, m.in. Badura, NIK - Giatoma Nicccoli, Conhpol, Senso, R. Polański i wiele innych. Od 2006 roku firma prowadzi również sprzedaż online.

O prawidłowym doborze obuwia możecie poczytaj również tutaj: https://www.sklepkamil.pl/obuwie-letnie. Więcej modeli od tych klasycznych po najbardziej zwariowane znajdziecie tu: *KLIK*.

Koniecznie dajcie znać, jakie Wy wybieracie obuwie na wiosnę i lato :) 
Jakie fasony najchętniej nosicie?