SOCIAL MEDIA

image/svg+xml
sobota, 11 czerwca 2016

Wakacyjny manicure w kolorze nieba | efekt syrenki bez użycia lakierów hybrydowych

Hej :)

Dzisiaj przychodzę do Was z szybkim postem "paznokciowym". Muszę przyznać, że jestem fanką pastelowych, zgaszonych kolorów na paznokciach, ale mam czasami ochotę na coś "mocniejszego". Wybrałam więc lakier Golden Rose Prodigy Gel w przepięknym, intensywnym, błękitnym kolorze - 06.


Lakier ma bardzo fajną konsystencję, nie jest za gęsty, ani za rzadki, nie zalewa skórek. Nie robi też nieestetycznych smug. Kryje przy drugiej wartwie i bardzo ładnie się błyszczy. Ja stosuję top coat Sally Hansen Insa Dri, nie wiem, jak sprawuje się lakier nawierzchniowy z serii Prodigy Gel.

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem swojego pierwszego zestawu do wykonywania manicure hybrydowego. Wielu pięknych efektów nie można uzyskać za pomocą lakierów tradycyjnych. Na razie jednak wstrzymałam się z decyzją o zakupie, obawiam się reakcji alergicznych, o których jest teraz głośno.

Jednym z tych cudownych efektów jest tzw. syrenka. Zdobienie takie, jak zapewne wiecie, uzyskać można dzięki wtarciu w lakier hybrydowy drobno zmielonego pyłku, co daje efekt tafli mieniącej się na różne kolory.

tak prezentuje się w świetle sztucznym
Dla miłośniczek lakierów tradycyjnych, jak i osób, które chcą sobie zrobić przerwę w stosowaniu hybryd, mam dobrą wiadomość. Na rynku jest obecnie wiele top coatów, które bardzo przypominają popularną "syrenkę". W Rossmanie, na przykład, znajdziecie lakiery Wibo Diamonds Are Forever, ja skusiłam się na lakiery z Deni Carte - Efekt Syrenki.

tak prezentuje się w świetle dziennym
Tym razem wybrałam numerek S2, który zawiera drobinki mieniące się na złoto-niebiesko-zielono-fioletowo. Nałożony na warstwę kolorowego lakieru pięknie mieni się w świetle słonecznym lub sztucznym. Na zdjęciu bardzo ciężko uchwycić ten piękny, wielowymiarowy blask. Niestety drobinki powinny być mocniej zmielone. Byłyby bardziej zbliżone do oryginalnego efeku syrenki. Mam jeszcze kolor S1, który mieni się na złoto, tu już drobinki są tak drobne, że przypominają pyłek :)
kolor S2

kolor S1
Co myślicie o takim efekcie? Lubicie syrenkę na paznokciach? Pochwalcie się koniecznie swoim ulubionym sposobem na zdobienie paznokci i najlepszymi kolorami na lato.


Pozdrawiam i do usłyszenia ;)